Menu Close

Vaikų Tarybos kreipimasis

Esame Vaikų Taryba (toliau Taryba) – vienintelė tokia Lietuvoje – atstovaujanti vaikų balsą ir teikianti siūlymus, rekomendacijas Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Taryba sudaryta iš penkiolikos 10–16 metų amžiaus mokinių, iš įvairių Lietuvos miestų, atstovaujančių visos Lietuvos vaikų balsą.

2021 m. lapkričio 19 d. įvykusiame Tarybos posėdyje kalbėjome apie įtraukųjį švietimą. Tema rimta – pilna neatsakytų klausimų, rimtų užduočių ir iššūkių, tačiau labai svarbi vaikams. Nei vienas vaikas mokykloje nenori jaustis kitokiu, todėl jau šiandien turime ruoštis pokyčiams. Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose nuo 2024-ųjų rugsėjo turi būti sudarytos sąlygos mokytis ir gerai jaustis, ir specialiųjų poreikių bei neįgalią turintiems vaikams. Taryba įsitikinusi, pokyčiams turi pasiruošti visa švietimo sistema ir mokyklų bendruomenės, kad mokytojos ir mokiniai naujų klasės draugų lauktų kupini tolerancijos, pasiruošę padėti ir suprasti. 

Jau dabar pradėkime ruoštis tam, kad specialiųjų poreikių ar negalią turinčių vaikų priėmimas bendruomenėje būtų kuo sklandesnis, o vaikai turėtų saugią ir įkvepiančią aplinką kurti, mokytis, bendrauti su bendraamžiais ir tobulėti.

Vaikų tarybos kvietimas ruoštis pokyčiams, kurie laukia 2024-ųjų rugsėjį (vaizdo medžiaga) –  https://youtu.be/u3GQUJUmE5E  

Prašome šiuo el. laišku pasidalinti su bendrojo ugdymo mokyklomis, kurios  yra Jūsų savivaldybėje.

Jei turėtumėte klausimų rašykite: vaikutaryba@vaikoteises.lt  

Spręskime problemas kartu!

Vaikų Tarybos nariai

Skip to content