Menu Close

2014-10-15 Baltosios lazdelės diena

Baltoji lazdeleSpalio 15 – baltosios lazdelės diena. Pailgintos grupės vaikams pasakojau kaip aklieji mokomi vaikščioti, naudojantis baltomis lazdelėmis ir todėl jiems skirta diena pavadinta šiuo vardu. Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų.

Daugelyje šalių šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią ligai. Šiais laikais yra kompiuterinė technika, kuri gali padėti akliesiems ir skaityti, ir bendrauti. Speciali programinė įranga geba paversti ekrane matomą tekstą į garsą. Naudodamiesi tokiomis programomis aklieji gali naršyti ir po internetą. Sukurti ir specialūs Brailio rašto ekranai, leidžiantys „matyti“ tekstą.

BrailisGrupės vaikai bandė įsivaizduoti akluosius ir pamėgino užrištomis akimis nupiešti piešinį. Vaikai, įsitikino, kad aklajam turėtų būti labai sunku, jeigu nebūtų šiuolaikinės technikos ir Brailio rašto. Piešdami mokiniai klausė dainininko Andrea Bocelli atliekamų dainų, kuris tapo visiškai aklas nuo 12 metų dėl įgimtos glaukomos ir smūgio į galvą žaidžiant futbolą. Vėliau žaidė žaidimą “Akla višta“.

Parengė pailgintos grupės mokytoja Ina Sipavičienė

Skip to content