Menu Close

2015-10-09 Košės diena

Šį penktadienį, spalio 9-ąją, daugiau nei 56 000 pradinių klasių mokinių ir keli tūkstančiai mokytojų visoje Lietuvoje pusryčiavo sveikais košės pusryčiais. Taip paminėta Pasaulinė košės diena oficialiai pasaulyje švenčiama spalio 10 dieną.

Projekto organizatoriai siekė priminti mokiniams sveikos mitybos principus, avižų svarbą organizmui, parodyti, kad košė gali pakeisti nevisaverčius užkandžius tarp pagrindinių valgymų. „Žmogaus sveikatą lemia trys faktoriai – genai, aplinka ir gyvenimo būdas. Svarbiausia – gyvenimo būdas, todėl svarbu sveikai maitintis ir daug judėti. Nuo senovės yra žinoma, kad ryte arba vakare reiktų valgyti košes, o kokią pasirinkti, kiekvienas turi nuspręsti pagal poreikį ir savo sveikatą“, – prie Pasaulinės košės dienos projekto prisijungusias mokyklas sveikino Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Skanaudami pusryčių košę mokykloje vaikai klausėsi paskaitėlės apie maistingų pusryčių bei užkandžių svarbą .

„Šiuo projektu siekiame supažindinti mokinius su sveikos mitybos principais, paskatinti sąmoningai rinktis maistingus pusryčius ir užkandžius, parodant, kad košė skanus, sveikas ir madingas maistas, kurį renkasi sportininkai, aktoriai ir daugybė įžymių žmonių. Sveikatos apsaugos ministerija padarė daug darbo, mokyklose uždrausdama saldumynus, saldžius gėrimus, tačiau mes jų niekada nepašalinsime iš prekybos centrų esančių šalia mokyklų, kurie vaikams ranka pasiekiami, būtent todėl, turime skatinti vaikus sąmoningai rinktis sveikus užkandžius, kad būdamas be tėvų prekybos centre, vaikas rinktųsi ne saldumyną, o sveiką, skanią košę “, – sakė vienas projekto iniciatorių Žilvinas Pakeltis.

Parengė mokyklos direktorė Birutė Prasauskienė

Skip to content