Jau penktus metus Lietuvos nacionalinė filharmonija rengia edukacinių koncertų turą po Lietuvą, pavadintą „Muzikos enciklopedija gyvai“. Per šiuos metus iš viso surengta 30 koncertų įvairiausiuose miestuose ir miesteliuose. Atlikėjai neaplenkė ir Jonavos. Jonavos pradinės mokyklos vyresnioji muzikos mokytoja Ina Sipavičienė prieš Kalėdas surengė mokiniams ir pedagogams netradicinę muzikos pamoką, kurioje dalyvavo filharmonijos kvintetas su programa „Skamba vario dūdos“.
Organizuojami koncertai iš kitų pirmiausia išsiskiria savo tikslu, o tai atitinkamai padiktavo ir kitokią pateikimo formą. Siekiame, kad klausytojai ne tik išgirstų muziką, bet ir išklausytų, kaip skamba kiekvienas instrumentas, kokia jo istorija, sužinotų apie garsiausius kompozitorius ir jų kūrinius. Kiekvienas pasirodymas vyksta koncerto – pamokos forma. Kitas svarbus dalykas – tai, kad renginiai vyksta ne Filharmonijos salėje, o keliaujama pas klausytojus į mokyklas, taip patrauklia forma užpildoma neformalaus muzikos ugdymo niša, – sako ciklą kuruojanti Filharmonijos generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Tamutytė. – Smagiausia, kad koncertai turi didelę paklausą – kur benuvažiuotų atlikėjai, jų laukia mažiausiai šimto klausytojų auditorija, išgirdę įdomias istorijas arba pakviesti į sceną kartu atlikti kūrinį, renginių dalyviai labai įsitraukia, susidomi ir jau kitaip įsiklauso į girdimą muziką. O labiausiai džiugina, kai mokiniai koncerte išsirenka mieliausią instrumento tembrą ir kitą dieną skuba į muzikos mokyklą mokytis groti.“
Ciklo rengėjai kiekvienais metais klausytojams pasiūlo originalių, dar negirdėtų programų, dėmesį patraukiančių įdomiomis temomis. „Muzikos enciklopedija gyvai“ pritraukia įvairia muzika besidominčius žmones, todėl programa neapsiriboja vien klasikine muzika. Šiais metais koncertai surengti net 9 skirtingomis temomis: Kristupo medinių pučiamųjų kvintetas klausytojams demonstravo pučiamųjų instrumentų galimybes;
Pasak koncertų atlikėjų, kiekvienas koncertas, susitikimas yra ypatingas, juo labiau, kai žinai, kad duosi daugiau nei įprastai. „Dirbdami mes patys pasikrauname energijos, teigiamų emocijų. Pajuntame, kad galime pademonstruoti savo žinias, pagroti, pasidalyti viskuo su kitais. Esame labai laimingi, kai klausytojai tampa mūsų bendraminčiais.
Parengė muzikos mokytoja Ina Sipavičienė