Menu Close

2017-06-08 Stovykla mokiniams

„MAŽASIS OLIMPINIS KAIMELIS“ (IV DIENA)

Paskutinioji stovyklos „Mažasis Olimpinis kaimelis“ diena prasidėjo Mažosiomis Olimpinėmis žaidynėmis S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadione. Į žaidynes mus pakvietė Šv. Kazimiero progimnazijos stovyklautojai, taip pat juose dalyvavo Utenos Krašuonos progimnazijos mokiniai. Mažųjų Olimpinių žaidynių dalyvių laukė penkios senovės Graikijos Olimpinių žaidynių rungtys: bėgimas, ieties ir disko metimai, šuolis į tolį iš vietos su svarmenimis bei „sutrumpintas“ maratonas.  

Po iškilmingo atidarymo prasidėjo varžybos. Metimų rungtį mokiniams organizavo Barselonos olimpinių žaidynių dalyvė ieties metikė Teresė Nekrošaitė bei  jaunosios Lietuvos lengvaatletės. Vaikai labai atkakliai varžėsi visose rungtyse, tačiau varžybų tikslas nebuvo nugalėti, svarbiausia dalyvauti. Žaidynių pabaigoje vaikų laukė siurprizas. Kartu su  stovyklautojais maratoną bėgo ir Atėnų Olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtoja Austra Skujyte. Finišavus  Austrai Skujytei bei visiems Mažųjų olimpinių žaidynių dalyviams buvo įteikti stovyklos kūrybinėse dirbtuvėse pagamintos atminimo statulėlės.                

Po žaidynių visų trijų mokyklų mokiniai vyko į Šv. Kazimiero progimnaziją. Papietavę susipažino su šaudymo iš lanko sporto šaka, kurią vaikams pristatė uteniškiai. Po linksmų pramogų mažiesiems olimpiečiams reikėjo pademonstruoti savo žinias viktorinoje apie Olimpines žaidynes. Viktorinoje mokiniai pasirodė puikiai – beveik visi klausimai ir užduotys buvo įveiktos greitai ir sėkmingai. Kiekviena mokykla pristatė savo kūrybinių dirbtuvių veiklas: vieni dainavo, kiti šoko. Žiūrėjome kiekvienos mokyklos sukurtus filmukus apie šią stovyklą. Stovyklos dalyvių laukė įspūdingas tortas, papuoštas olimpiniais žiedais.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo programų direktorė Vita Balsytė visiems stovyklos dalyviams įteikė stovyklos sertifikatus ir pažadėjo, kad ir kitais metais į stovyklą „Mažasis Olimpinis kaimelis“ vaikus vėl pakvies.

Puikiai nusiteikę, išmokę draugiškumo, pagarbos, patobulėję, pasisėmę įkvėpimo, atsisveikinome su visais stovyklautojais iki greito!

                                      Parengė pradinio ugdymo mokytoja Gintarė Vinciūnienė

Skip to content