Menu Close

Baltų šalių literatūros savaitė

Kovo 27–31 dienomis mokyklos bibliotekoje vyko baltų šalių literatūros savaitė, kurią inicijavo Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkės. Prie šios iniciatyvos prisijungė ne tik eilė Lietuvos mokyklų bibliotekų, bet ir kolegės iš Latvijos.

Kovo 28 dieną bibliotekoje pirmų ir antrų klasių mokinės ruošė iliustruotą stendą apie Latviją. Iš Latvijos nacionalinių simbolių dvitaškės boružės ir baltosios ramunės sukurta raudonai balta vėliava. Iš ledų pagaliukų pagamintos lėlytės papuoštos latvių nacionaliniais drabužiais.

Kovo 30 dieną 1a klasės mokiniai skaitė latvių liaudies pasaką „Vilko popieriai“, pagal ją su popierinėmis lėlytėmis žaidė teatrą. Paskui vaikai žiūrėjo animacinius filmukus latvių kalba, ieškojo latvių ir lietuvių kalbų panašumų.

Kovo 31 dieną 3b klasės mokiniai dalyvavo latvių rašytojų knygų – Vladimirs Kaijaks „Juodasis kamuolys“, Rutos Skrebele „Janio B. dienoraštis“ ir Vitos Štelmahere „Piglos istorijos“ – pristatyme. Mokiniai skaitė ištraukas iš knygos „Piglos istorijos“, smagiai juokėsi iš knygoje aprašytų nuotaikingų nesusipratimų, diskutavo apie draugystę.

Baltų šalių literatūros savaitę linksmai užbaigė jaunieji mokyklos literatai: improvizuotai inscenizavo latvių liaudies pasakas, bandė dainuoti dainą  „Skaitāmpanti“, vaišinosi latviškais saldainiais  „Saldus Gotina“.

Daugiau apie projektą galima pasiskaityti facebook viešoje grupėje Baltų šalių literatūros savaitė/Baltu valstu literatūras nedēļa.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

Skip to content