Menu Close

“Atšvaitų diena”

Lietuvos automobilių kelių direkcija lapkričio 6 dieną  paskelbė Atšvaitų diena. Šią dieną visuomenė raginama atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu ir nepamiršti dėvėti atšvaitų. Jonavos policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Larisa Paklina kartu su kolegomis tą dieną, šalia Jonavos ugdymo įstaigų, organizavo atšvaitų dalinimo akciją moksleiviams. Buvo išdalinta 1000 atšvaitų.

Dėvėti atšvaitus raginama ir lapkričio 7 dieną. Jonavos pradinės mokyklos moksleivius dar prieš pamokas pasitiko policijos rėmėjas šuo Amsius bei tikrino, ar visi vaikai turi ir nešioja šviesą atspindinčius elementus.

„Šiandiena, kaip ir kas met, vykdėme atšvaitų patikrinimo akciją. Labai džiaugiamės, kad pas mus apsilankė policijos remėjas Amsius, o už suorganizuotą apsilankymą dėkojame bendruomenės pareigūnei Larisai Paklinai“, – sako Jonavos pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja Jolita Skeirienė.

Smagus atšvaitų patikrinimas atskleidė, kad vyresni mokiniai turi ir nešioja juos, tačiau dažnas pirmokėlis – atšvaitų neturėjo.

„Dauguma pirmokų atšvaitų neturėjo. Jei kuprinės turi šviesą atspindinčius elementus, tai pagirtina, tačiau vaikai lanko būrelius, kitus užsiėmimus, ten eina be kuprinės ir be atšvaito, tuomet tai jau yra pavojinga. Pirmokus lydintys tėvai ir seneliai taip pat neturi atšvaitų. Mes tikimės, kad toks atšvaitų patikrinimas mokyklose atkreips tėvų dėmesį ir vaikai bus saugesni tamsiu paros metu“, – sako J.Skeirienė

Kelininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į atšvaitų kokybę. Atšvaitas turi būti pagamintas iš tinkamo šviesą atspindinčio audinio bei būti atsparus besikeičiančioms oro sąlygoms. Svarbiausia ieškoti ant etiketės nurodyto specialus kodo EN13356, reiškiančio Europos Sąjungos standartą. Taip pat reikėtų žinoti, jog atšvaitas turi būti ne mažesnis negu 15 cm², o reklaminiai užrašai gali užimti tik 20 proc. viso ploto.

Atšvaitą, pervertą virvele ar segtuku reikia prisegti prie drabužių (pvz. kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Atšvaitas juostelė yra nešiojamas ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje.

Kauno AVPK Jonavos r. PK duomenimis, vien tik per šiuos metus Jonavos rajone žuvo 5 eismo dalyviai, 2 iš jų  – pėstieji, neturėję atšvaitų.

Policija atkreipia dėmesį, jog Jonavos rajone išaugo padarytų pažeidimų skaičius dėl viršijamo greičio bei vairavimo apsvaigus nuo alkoholio.

Per 2017 metus Jonavos rajone nubausti 34 vairuotojai pagal Administracinio nusižengimo kodeksą (ANK) dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio (iki 1,5 prom.)

63 asmenys patraukti baudžiamojon atsakomybėn, kurių girtumas buvo 1,5 ir daugiau promilių.

Per šiuo metus užfiksuoti 1834 greičio viršijimo atvejai, kai pernai tuo pačiu metu – 1433 atvejai. 

Policija ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Informacija iš svetainės “Jonavos žinios”

Skip to content