Menu Close

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio koncertas „Naujas istorijos lapas“

Šių metų vasario 16–oji išskirtinė ir svarbi data Lietuvai. Šiais metais mes minime Valstybės atkūrimo šimtmetį. Dauguma įstaigų ir organizacijų Lietuvos šimtmečio renginius minėjo ir išvakarėse, ir kiek anksčiau, nes švenčiame ne vieną datą, o Šimto metų sėkmės istoriją, kurią kūrėme visi. Bet pagrindinė šventė įvyko vasario 16-ąją.

Šventinė diena prasidėjo 12 val. Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą. Pagrindinė miesto bažnyčia tapo kiek ankštoka dėl gausaus susirinkusiųjų būrio – mišiose dalyvavo vietos valdžios atstovai, užsienio ir Lietuvos kariai bei kiti.

Kaip vienas išskirtinių šventės akcentų, vasario 16-ąją 12 val. 30 min. visoje Lietuvoje vienu metu šimtą kartų skambėjo daugelio šalies bažnyčių varpai. Toks laikas pasirinktas, nes būtent tokiu metu prieš 100 metų pasirašytas Nepriklausomybės aktas, tačiau Jonavos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios – 100 varpo dūžių Lietuvai skambesys vėlavo, kiek ilgiau užtrukus mišioms.

Iškilmingas minėjimas tęsėsi Jonavos sporto arenoje – čia vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio koncertas „Naujas istorijos lapas“. Šventinę programą skyrė Baltijos šalių atlikėjai: Curly Strings iš Estijos, Samanta Tina iš Latvijos, Gytis Paškevičius, Arvydas Vilčinskas ir Jonavos moksleiviai. Mūsų mokyklos mokiniams teko garbė dainuoti kartu su maestro. Muzikos mokytojos Inos Sipavičienės vadovaujami mokiniai dainavo didžiojoje scenoje. Kiekvienas širdyje jautė pasididžiavimą ir daina išreiškė meilę Lietuvai.

Parengė mokytoja Ina Sipavičienė

Skip to content