Menu Close

Akcija “Apibėk mokyklą” 2017 m. rugsėjo 11-22 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau – SMLPC) antrą kartą inicijuoja akciją „Apibėk mokyklą“ ir kviečia visų ugdymo įstaigų mokinius ir mokytojus bei kitus mokyklų darbuotojus pasirinktas dvi rugsėjo ar spalio savaites kiekvieną dieną išbėgti į lauką ir 15 min. bėgti aplink savo mokyklą apie 1,5 kilometro.

Judėjimas būdingas žmogui nuo pat gimimo. Gamta įpareigoja vaiką augti ir bręsti per veiklą, aktyvumą ir judėjimą. Visas jo organizmas ir nervų sistema tik tuomet normaliai vystosi ir funkcionuoja, kai vaikas juda.

Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos jau antrą kartą prisijungė prie respublikinės akcijos „Apibėk mokyklą“. Akcijos  tikslas – nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir dvasinę sveikatą.  Pabuvę lauke mokiniai atsipalaiduoja, geriau jaučiasi ir į klases grįžta žvalesni, darbingesni ir atidesni.

Rugsėjo 11 – 22 dienomis mokiniai išbėgo į lauką ir 15 min. bėgo ar ėjo sparčiu  žingsniu numatytu maršrutu. Prieš bėgimą vaikams buvo paaiškintos bėgimo taisyklės: bėgimo maršrutas, bėgimo laikas, saugos taisyklės ir tai, kad šiame bėgime neturi būti konkurencijos.  Akcijos dalyviai kiekvieną dieną lentelėje pasižymėjo nubėgtą atstumą, o po dviejų savaičių suskaičiavo, kiek kilometrų mokiniai nubėgo akcijos metu. Bus įdomu. Svarbiausia – pajusti judėjimo džiaugsmą ir malonumą.

Parengė mokyklos administracija

Skip to content