Menu Close

Akcija “Dalinuosi gerumu”

Mokyklos tarybos iniciatyva organizuojama akcija “Dalinuosi gerumu”

Kviečiame visus dalyvauti akcijoje, kurios tikslas – padėti mūsų mokyklos pirmos klasės mokiniui sunkiam ligoniukui, kurio gydymui nepakanka valstybės skiriamų lėšų, o tėvai bei artimieji jau išbandę viską, ką leidžia jų galimybės. Akcijos metu taip pat siekiama surinkti lėšas Viliuko gydymui.

Kviečiame Viliuko fondą paremti finansiškai pagal galimybes ir taip prisidėti prie tvirtesnio jo stovėjimo ant kojų ir jo svajonių bėgioti ir važiuoti paspirtuku išsipildymo. Fondo pinigėliai bus naudojami masažo, kineziterapijos ir kitoms procedūroms, bei įrangai darbui namuose. Ačiū Jums labai 🙏

Fondo rekvizitai: Viliaus Z. labdaros ir paramos fondas, kodas 305683916, sąskaita LT197044090101496141

Paskirtis: Parama Viliui.

 

Trumpa Viliuko istorija

Dar nėštumo metu sužinojom, kad Vilius gims su viena sunkiausių širdies ydų-Kairės širdies hipoplazijos sindromu, kad tik gimus reikės atlikti širdutės operaciją, kurios sėkmės šansai 50%/50% ir po to dar dvi iki dviejų metukų. Pirmąją operaciją, atliktą penktą parą po gimimo, Vilius atlaikė ir po 6 savaičių sugrįžome namo. Antrąją operaciją atliko, kai Viliui buvo 6 mėn., viskas taip pat praėjo sklandžiai. Bet po pirmojo gimtadienio atlikus širdies zondavimo procedūrą, Vilius patyrė sunkias komplikacijas, kurios dar kartą sudrebino mūsų gyvenimą. Stipriai pablogėjo jo fizinė ir neurologinė būklė, reikėjo iš naujo mokintis šliaužti, vartytis, sėdėti ir t.t. Netrukus išgirdome ir cerebrinio paralyžiaus diagnozę. Nuo tada prasidėjo vis dar nesibaigiančios mūsų kelionės po mankštas ir kitas reabilitacijos procedūras. Dar po pusmečio sužinojome, kad Viliaus širdies būklė stipriai pablogėjo, kad nebegalės atlikti 3-iosios operacijos ir yra reikalinga širdutės transplantacija. Šių metų kovo 8 d. suėjo jau 4 metai, kai Vilius gyvena su donoro širdele. 4 metai, kai kasmet tą dieną užsakome mišias už donorą ir jo artimuosius, priėmusius kilnų sprendimą, kuris suteikė mūsų vaikui antrą šansą gyventi.

Šiuo metu, nepaisant vis naujai išlendančių diagnozių ir didelio vartojamų vaistų kiekio, Vilius laikosi pakankamai patenkinamai. Yra labai geras, linksmas ir neapsakomai kantrus berniukas, džiuginantis mus savo šypsena, nuoširdumu ir šiltais apkabinimais. Jis gali su pagalba nueiti trumpus atstumus. Tačiau dėl silpnų raumenų laikysena ir eisena yra netaisyklinga, sunkiai  laiko pusiausvyrą, turi didelę liemens lordozę ir stuburo skoliozę, dėl to pastoviai nešioja kietą liemens korsetą. Kad jo būklė ne blogėtų, o mes tikime, kad ir toliau ji gerės, Viliui būtinos kasdienės intensyvios reabilitacijos procedūros. Kai Viliui suėjo 7 metai, jam jau nepriklauso ankstyvosios reabilitacijos procedūros Jonavoje. Pora kart per metus pavyksta išvykti į stacionarinę reabilitaciją Santarose, o likusį laiką būnant namuose, specialistus samdome privačiai. Aišku per tiek metų nemažai dalykų išmokau ir galiu padaryti pati, bet tikrai neprilygstu profesionaliam kineziterapeutui…

Viliuko diagnozės:

G80.8 Kitoks cerebrinis paralyžius; Z94.1 Persodinta širdis; M41.05 Vaikų idiopatinė skoliozė, krūtinės ir juosmens sritis; G40.20 Nuo smegenų pažeidimo lokalizacijos priklausanti (židininė) (dalinė) simptominė epilepsija ir epilepsiniai sindromai su sudėtingais daliniais priepuoliais; F83 Mišrūs specifiniai raidos sutrikimai; G91.8 Kita Hidrocefalija. Vidinė kompensuota. Būklė po ventrikulostominio rezervuaro pašalinimo; M24.55 Sąnario kontraktūra, dubens sritis ir  šlaunis; M21.07 Iškrypimas į išorę (valgus) čiurna ir pėda.

Skip to content