Menu Close

Baltosios lazdelės diena

Aklieji mokomi vaikščioti, naudojantis baltomis lazdelėmis, todėl jiems skirta diena pavadinta šiuo vardu. Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare.

Daugelyje šalių šią dieną proga organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią ligai.

Baltosios lazdelės dienos paminėjimas su aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais spalio 17 dieną vyko Jonavos pradinėje mokykloje. Silpnaregių „Jonavėlės“ kapelos vadovė Janina Butkuvienė šia proga atliko veidus nuskaidrinusių dainų, romansų, vis primindama, kad baltoji lazdelė, anot eilėraščio, gali būti ir paslaugi, ir dėmesinga.

Silpnaregiai parodė vaikams  Brailio rašto vadovėlį  kaip jis skaitomas. Leido vaikams pavaikščioti  su baltomis lazdelėmis.

2 c klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje  „Pabūkime akli” dalyviai įvairiais pojūčiais pažino pasaulį (apčiuopiant, klausa, skoniu, uosle, orientacija erdvėje). Renginio dalyviams sunkiausiai sekėsi užrištomis akimis surinkti nukritusius obuolius, dailės terapijoje pripiešti saulutei trūkstamas detales ir su baltąja lazdele pasiekti nurodytą vietą. 

Parengė mokyklos administracija

Skip to content