Rugsėjo 23-27 dienomis vyko tarptautinis projektas „Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļa. Mūsų mokykla jame dalyvauja jau aštuntą kartą – nuo jo gyvavimo pradžios 2017 m.
Savaitėje vykdomos veiklos skatina mokinių skaitymo motyvaciją, skatina norą pažinti giminiškos latvių tautos istoriją, kultūrą, literatūrą.
Šiais metais aktyvūs buvo mūsų mokyklos antrokai. 2c klasės mokiniai (mokytoja A. Pakulnienė) susipažino su tautodailėje naudojamais baltiškais ženklais, skaitė jų pavadinimus lietuvių ir latvių kalbomis, bandė atkartoti popieriaus juostelėse sudėtingus ornamentus. Kam nepavyko – ne bėda. Buvo sukurti nauji, originalūs raštai.
2a klasės mokiniai (mokytoja Z. Garbašauskienė) bibliotekoje atidžiai klausėsi latviškos pasakos „Senelio pirštinėlė“ ir lietuviškos šios pasakos versijos – „Pirštinė“. Vaikai skaičiavo ir vardijo veikėjus, ieškojo panašumų ir skirtumų, lygino pasakų siužetų vingius. Vėliau įvyko maži stebuklai: bibliotekos nemažas stalas pavirto didžiule pirštine, o vaikai, pasidabinę pasakos „Pirštinė“ žvėrelių karūnėlėmis, tapo pasakos veikėjais ir fantazuodami bei improvizuodami sukūrė mini teatrą.
2b klasės mokiniams (mokytoja V. Rubliova) buvo pristatyta latvių rašytojos Zanės Zustos knyga „Ūkė Pūkė grįžta namo“. Vaikai klausėsi istorijos apie Italijoje paliktą žaislinę pelėdą, sutiktus draugus ir patirtus nuotykius bandant sugrįžti į gimtąją Latviją. Antrokai mielai pasinaudojo knygelėje slypinčiu Ūkės Pūkės lėlių teatru bei pagrindinių veikėjų figūrėlėmis ir vaidindami atkartojo herojų dialogus. Mokiniai išklausė laimingai grįžusios namo pelėdžiukės patarimų kaip elgtis staiga pradingus mamytei arba tėveliui, kodėl būtina žinoti savo vardą, pavardę ir adresą.
Dalyvaudami projekte vaikai patyrė daug teigiamų emocijų ir prasmingai praleido laiką.
Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė