Menu Close

Baltų šalių literatūros savaitė

Kovo 26–30 dienomis antrus metus iš eilės mokykloje vyko „Baltų šalių literatūros savaitė“. Tarptautinio projekto tikslas – populiarinti skaitymą,  giminiškų tautų – Lietuvos ir Latvijos – literatūrą, kultūrą, tarpkultūrinius ryšius, bendradarbiavimą, gerinti mokinių skaitymo gebėjimus. 

„Baltų šalių literatūros savaitę“ mokykla pradėjo kartu su lopšelio-darželio „Saulutė“ ugdytiniais – priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais. Vaikučiai žiūrėjo mokyklos jaunųjų aktorių suvaidintą latvių liaudies pasaką „Vilko popieriai“, šoko ir dainavo ratelį „Mūsu aplis“, dabino popierines rankeles Lietuvos ir Latvijos vėliavų spalvomis nuspalvintomis draugystės juostomis.

Baltų šalių literatūros savaitės metu 3a klasės mokiniai (mokytoja Laimutė Vagnerienė) skaitė lietuvių liaudies pasaką „Vilko bajorystė“ bei latvių liaudies pasaką „Vilko popieriai“ ir jas lygino: ieškojo panašumų, skirtumų. Vaikai svarstė, kuris pasakų veikėjas kalčiausias dėl iškilusio konflikto tarp gyvūnų ir darė išvadas, kaip galima buvo tos nesantaikos išvengti.     

Užbaigdami projektą mokyklos jaunieji literatai pasveikino visus dalyvius su Šv. Velykomis – Lieldienas, o linkėjimus latvių kalba užrašė ant nuspalvintų atvirukų.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

Skip to content