Menu Close

Draugiškumo mėnuo “Gera būti geram”

Jonavos pradinėje mokykloje kovo mėnuo buvo paskelbtas draugiškumo mėnesiu „Gera būti geram“, kurio tikslas – patyčių prevencijos efektyvinimas. Jo metu vaikai mokėsi gražiai tarpusavyje bendrauti bei bendradarbiauti, vieni kitiems rašė pačius gražiausius žodžius, vyko klasių valandėlės draugiškumo tema, vaikai diskutavo apie draugystę bei kaip išvengti patyčių.

Pirmasis renginys – piešimo terapija mokiniams fraktalo technika, kurią organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Pratkelienė.  Šio metodo galimybės gana didelės – savęs pažinimas ir savęs ugdymas, meninė saviraiška, santykių su bendraamžiais harmonizavimas bei meninių gebėjimų atskleidimas.

Visą mėnesį, pertraukų metu, vaikai žaidė įvairius vaidmenų žaidimus: „Saulė šviečia tiems, kurie…“, „Pažink save ir kitus“, „Pykšt pokšt“, kurie suteikė vaikams daug teigiamų emocijų, kas laiduoja galimybes socioemocinei vaiko brandai ir sėkmingai socializacijai visuomenėje.

Patyčios – sąmoningas veiksmas, siekiant įskaudinti, įžeisti, ignoruoti kitą. Tą puikiai žino ir  supranta Kupriukas muzikantas, kuris su grupe „Ainiai“ koncertavo mokykloje. Vaikai klausėsi grupės „Ainiai“ atliekamų dainų, turėjo galimybę pamąstyti, kad kiekvienas žmogus yra unikalus ir nepakartojamas tiek savo vidumi, tiek ir išore.

Kiekvieną dieną mus aplanko tiek teigiamos, tiek ir neigiamos emocijos. Psichologė Ingrida Reipienė mokė vaikus atpažinti, įvardinti ir tinkamai išreikšti savo emocijas. Vaikai, kiekvieną dieną, savo patiriamas emocijas žymėjo „Emocijų spektre“.

Draugiškumo mėnesį vainikavo muzikos mokytojos Inos Sipavičienės 3b klasės mokinės Arminos Kasikauskaitės atliekamas „Bičiulių himnas“.

Lai draugiškumo mėnuo niekada nesibaigia. Dalinkime savo gerumą, meilę ir šilumą savo draugams ir artimiesiems. „Būkime vieningi, pakantūs ir draugiški visur ir visada“.

Socialinė pedagogė Ginta Judenienė

Psichologė Ingrida Reipienė

Skip to content