Menu Close

Olimpinio švietimo kongresas 2017

2017 m. kovo 30 dieną Kaune, „Žalgirio arenoje“ vyko trečiasis Olimpinio švietimo kongrese. Čia susirinko pusketvirto šimto pedagogų iš visos Lietuvos. Šių metų kongreso tema – “Olimpinių idėjų įtaka bendruomenės identitetui”. Mūsų mokyklos projekto „Olimpinė karta“ grupei direktorės pavaduotojai Jolitai Skeirienei, mokytojai metodininkei Leonardai Šimonienei, mokytojai Gintarei Vinciūnienei ir direktorei Birutei Prasauskienei teko garbė trečiąjį kartą dalyvauti  tokio masto kongrese, kur susirenka mokyklos ir ikimokyklinės įstaigos dalyvaujančios šiame projekte. Šiuo metu projekte dalyvauja 109 Lietuvos mokyklos bei ikimokyklinės įstaigos.

Kongreso dalyvius sveikinusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dėkojo pedagogams už jų aktyvumą ir geranoriškumą.

Šių metų kongreso metu pranešimus apie bendruomenių identiteto paieškas skaitė Lietuvos ir užsienio lektoriai. Pranešėja Merlin Ponna (Estija), Ulenurme gimnazijos, priklausančios tarptautiniam Pjero de Kuberteno mokyklų tinklui, pasidalino praktine patirtimi. Bendruomeninio darbo ekspertas, VŠĮ „Kitokie projektai“ partneris ir konsultantas Paulius Godvadas kalbėjo apie bendruomenę kaip idealią žmonijos bendradarbiavimo formą.

Diskusijas moderavo sporto komentatorius, TV laidų vedėjas Robertas Petrauskas. Jis su daugkartiniu Lietuvos dziudo čempionu, olimpiečiu Mariumi Paškevičiumi apie Olimpinę šeimą, kodėl bendruomenė yra labai svarbi ir sporte, kaip žmogų formuoja jo aplinka.

 „Olimpinio švietimo kongresas kiekvienais metais plečiasi ir labai džiaugiuosi, kad jame dalyvauja ne tik pedagogai, bet ir ugdymo įstaigų administracijos ir savivaldybių atstovai, sporto treneriai. Tai rodo, kad olimpinis švietimas aktualus, o mes savo ruožtu stengiamės įsiklausyti į poreikį ir  parinkti įdomias ir naudingas temos ir pranešėjus“ – sėkmingu renginiu džiaugėsi LTOK Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė.  

Parengė direktorė Birutė Prasauskienė

Skip to content