Menu Close

Penktasis tėvų aktyvo užsiėmimas „Mažosios Velykėlės“

Gražiausia atgimstančio pavasario ir bundančios gamtos šventė – Šv. Velykos ir Atvelykis. Iš seno Lietuvoje buvo laikomasi įvairių šventinių velykinių papročių ir tradicijų, kai kurie iš jų siekia net akmens amžių.

Jau visi  sėdėjome prie šventinio Velykų stalo, dažėme ir ritinėjome margučius. Tačiau mūsų visų dar laukia Atvelykio šventė, kurios metu vėl bus dažomi margučiai ir jais puošiamas stalas. Trečiadienio vakare Jonavos pradinės  mokyklos  šeimos buvo pakviestos  į šventę. Buvo daug šypsenų, nuoširdaus vaikiško džiaugsmo. Šiltos emocijos lydėjo mokinius, bei jų šeimas, susirinkusius į bendrai surengtą  Krašto muziejaus, Jonavos pradinės mokyklos ir VšĮ „Kretingos maistas“ edukacinį užsiėmimą. Mokiniai su šeimomis  savo rankomis sukūrė mažą spalvotą stebuklą – velykinį margutį.  Dažė jį vašku, gamtinėmis priemonėmis, lapeliais, svogūnų lukštais ir kt.  Krašto muziejaus menotyrininkė Rasa papasakojo apie Velykų papročius, tradicijas, pagilino žinias apie kiaušinių marginimą, pristatė nepaprasto meninio  grožio animacinį filmą apie margutį. Mokyklos fojė  trumpam virto didelėmis dirbtuvėmis. Prie staliukų  susėdo kelios kartos: mažieji pradinukai, jų mamos ar šeimos nariai. Sulaukę nuoširdžios VšĮ „Kretingos maistas“ darbuotojų, mamų, pedagogų pagalbos, krašto darbuotojų pagalbos  mažieji kruopščiai ir susikaupę raitė tradicinius lietuviškus kiaušinių marginimo raštus, nardino margučius į paruoštus dažus. Nesvarbu, kad ne visiems sekėsi,  tačiau netrukus ant stalų sušvito būsimos svarbiausios pavasario šventės pranašai – margučiai.  

Po ilgo darbo,  vaikai vaišinosi VšĮ „Kretingos maistas“ dovanotais sausainiais ir  arbata. Margučių nevalgė nė vienas, nes savo kūrinį, kaip patys sakė,  norėjo parsinešti į namus ir pasidžiaugti.

Po vaišių rengėmės į lauką, kur krašto muziejaus darbuotojos parodė kaip ridenti margučius. Visi smagiai rideno ir stengėsi nesudaužyti, nes kiekvienas saugojo savo sukurtą kūrinį. 

„Svarbu, kad šeimos kuo  daugiau bendrautų, susėstų kartu prie vieno stalo, kurtų ir puoselėtų  tautos tradicijas, kartu pabūtų ir pabendrautų užsiėmimuose“- nuoširdžiai džiaugėsi mokyklos direktorė Birutė Prasauskienė .

Buvo smagi margučių marginimo, ridenimo, žaidimų ir vaišių šventė vaikams.

Parengė  mokyklos administracija

Skip to content