Menu Close

Pepės gimtadienio šventė

Mokyklos biblioteka devintus metus iš eilės dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje, kurios šių metų tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Bibliotekoje buvo paruošta Švedijos, Norvegijos ir Danijos vaikų rašytojų knygų paroda, iškabintas iliustruotas stendas su 2019 metų plakatu ir spalvotomis Šiaurės šalių vėliavėlėmis.

Šiaurės šalių literatūros savaitė, kaip įprasta, prasidėjo Šviesos ir žodžio švente. Lapkričio 11 dieną, 9 val. ryte, 4a klasės mokiniai sugužėjo į prieblandoje skendinčią biblioteką ir įžiebė jiems nematytą šviesos šaltinį – žibalinę lempą. Pasidabinę gimtadienio kepurėlėmis, vaikai skaitė Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrių „Pepė švenčia gimimo dieną“, aptarė, kuo ypatinga yra Pepė ir kuo neįprastas yra jos gimtadienis. Vėliau mokyklos fojė ketvirtokai žaidė žaidimą „Dovanų ratas“: be žodžių, gestais bandė parodyti šalia stovinčiam draugui ką norėtų jam padovanoti, o pastarasis spėliojo, kas tai galėjo būti.

Būrelio „Kalbos kraitė“ nariai su mokytojos Onutės Černikauskienės pagalba mokėsi taisyklingai, žaismingai rašyti kvietimus į gimimo dieną. Kam rašyti dar sunku – spalvino Pepės paveiksliukus, stebėjosi neįprasta mergaitės apranga.

Pailgintos grupės mokiniai rusvaplaukei Pepei bibliotekoje surengė gimtadienio šventę: „gamino“ popierinį tortą – kruopščiai lankstė torto gabaliukus, puošė juos gėlėmis ir spalvotais pabarstukais, siautė su balionais, linkėjo Pepei ir toliau likti mylima ir neužmiršta vaikiškų knygų heroje. Visi gimtadienio šventės dalyviai gavo po dovanėlę – saldžiąją Pepę.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

Skip to content