Menu Close

Populiariausios 2017–2018 mokslo metų mokyklos bibliotekos knygos

Kelinti metai iš eilės yra renkamas populiariausių, paklausiausių mokyklos bibliotekos jaunųjų skaitytojų knygų penketukas. Rinkimai yra atliekami remiantis mokyklų bibliotekų informacinės sistemos MOBIS sukurta ataskaita.

Rezultatai pateikiami diagramoje, kurioje atsispindi dažniausiai į namus išduodamų knygų iš serijų skaičius:

Populiariausios, skaitomiausios knygos 2017–2018 m. m. 1–4 klasių mokinių tarpe tapo Didžiosios Britanijos rašytojos Holly Webb jautrios istorijos apie šuniukus ir kačiukus, jų rūpesčius, išgyvenimus ir džiaugsmus.

Antrosios pagal populiarumą buvo Jeffo Kinney‘aus serijos „Nevykėlio dienoraštis“ knygos. Knygų autorius ir dailininkas supažindina skaitytojus su neįprastu herojumi Gregu Hefliu, nuolat patenkančiu į juokingas ir neįtikėtinas situacijas. Šias knygas mokyklos bibliotekoje „medžioja“ tiek berniukai, tiek mergaitės.

Tarp jaunesniųjų skaitytojų populiarios vis dar išlieka lietuvių autorės Linos Žutautės knygos apie kūrybingą, išradingą, linksmą, smalsią ir išdykusią Kakę Makę.

Kelinti metai iš eilės mergaitės noriai skaito Renee Russel knygas „Prietrankos dienoraštis“, kuriose kartais labai rimtai, o kartais su šypsena atskleidžiama keturiolikmetės mergaitės Nikės kasdienybė.

Praėjusiais mokslo metais jaunųjų skaitytojų, ypač berniukų, dėmesį patraukė knygos apie neįtikėtiną, nuotykių kupiną ir kvapą gniaužiantį zombių gyvenimą. Šios knygos išstūmė daugelį metų populiariausių knygų penketuko sąraše  buvusias knygeles apie raganą Lilę.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

 

 

 

 

                                                                  

Skip to content