Menu Close

Projektas „Aš saugus ir užimtas“

Mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvaudami tęstinio projekto “Aš saugus ir užimtas” praktinėse veiklose, ugdėsi saugaus elgesio, gyvensenos nuostatas, įgijo praktinių įgūdžių, kuriuos galės pritaikyti realiose gyvenimo situacijose. Dalyvaudami bendrose veiklose su Krašto apsaugos ir gelbėjimo tarnybomis, stiprino pasitikėjimą jomis. Bendruomenės nariai mokėsi tikslingai ir turiningai organizuoti savo laisvalaikį, kas lemia mažesnį polinkį į teisės pažeidimus. Projekto dalyviai stebo inscenizuotas krizines situacijas (padegėjų sulaikymo operaciją, degančios žolės gesinimą, skęstančiojo gelbėjimą, evakuaciją gaisro mokykloje atveju), susipažino su paramedikų policijos, ugniagesių gelbėtojų darbu. Projekto dalyviai sužino apie atsakomybes už įvairius pažeidimus. Mokėsi tinkamai naudotis Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.

Likus be suaugusiųjų priežiūros namuose, žaidžiant kieme, prie vandens telkinių, atsidūrus gatvėje, vaikams yra didesnė tikimybė patekti į pavojingas, krizines situacijas. Neturėdami pakankamai žinių ir įgūdžių jie negeba tinkamai reaguoti, nežino, kur kreiptis ir kaip teisingai kviesti pagalbą. Taip pat mokiniai nepakankamai suvokia  apie žmogaus daromą žalą gamtai. Žolės deginimas jiems dažnai atrodo kaip pramoga, o ne grėsmė aplinkai ir žmogui. Dar dažnai visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, kad policijos pareigūnų funkcija yra bausti, o ne ginti ir padėti. Jauną žmogų gali lengvai sužavėti pavojingi „ nuotykiai“. Turėdamas pozityvų autoritetą, jaunas žmogus, tikėtina, rinksis ne klaidingą kelią, o suvoks atsakomybę už savo veiklą ir elgsis atsakingai.

Ruošiantis projektinei dienai, buvo skelbiamas1-4 klasių piešinių konkursas tema “Nedeginu žolės – saugau gamtą”. Nugalėtojai buvo paskatinti prizais bei padėkomis.

Projektinė diena prasidėjo evakuacijos pratybomis. Imituojamo gaisro mokykloje metu keliems „pasimetusiems“ , likusiems mokyklos pastate mokiniams, profesionalios tarnybos  (paramedikai ir priešgaisrinė pagalba) atliko gelbėjimo veiksmus. Policijos ekipažas sulaikė „padegėjus“. Projektinės dienos atidarymo šventė  vyko Jonavos kūno kultūros ir sporto centro stadione. Mokiniai šoko bendrą šokį „Flashmob“  ir dainavo dainą „112“. Joninių slėnyje Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai mokė vaikus, kaip elgtis skęstančiojo gelbėjimo metu. Karines estafetes su kareiviška atributika mokiniams ir jų tėvams organizavo Dariaus ir Girėno II Kauno rinktinės savanoriai. Vyko foto sesija su gelbėjimo tarnybų personažų atvaizdais. Projektinės dienos pabaigoje visi dalyviai vaisinosi „ Sveikatiados“ projekto laimėtu prizu-vaisias. Visų dalyvių laukė kareiviška košė, kurią išvirė VšĮ „Kretingos maistas“ darbuotojos, pateikė ir vaišino kariai savanoriai. 

 

Parengė Jonavos pradinės mokyklos socialinė pedagogė metodininkė Jolita Skeirienė

 

Skip to content