Menu Close

Respublikinis knygų skaitymo festivalis–konkursas „Knygų pelėda“, finalinis etapas

2014 m lapkričio 28 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre Vilniuje.

Jonavos pradinė mokykla dalyvavo respublikiniame knygų skaitymo festivalyje – konkurse „Knygų pelėda“, kurio tikslas – populiarinti skaitymą, panaudojant naujas vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo formas, ugdyti mokinių originalumą ir gebėjimą kurti.

Konkursui pateikta medžiaga turėjo atitikti iškeltus uždavinius: skatinti mokinius plačiau domėtis literatūra, ugdyti gebėjimą kurti, teikti atradimų ir interpretacijos džiaugsmą.

Jonavos pradinės mokyklos mokytojos Gintarė Vinciūnienė, Nijolė Gansiauskienė, Loreta Gaurilčikienė ir Kristina Grinienė dalyvavo su mokiniais 1–4 klasių kategorijoje. Prezentacijas apie klasėje skaitomas knygas jos pristatė Power Pointi programoje.1-4 klasių kategorijoje varžęsi mokiniai pateko tarp 5 Lietuvos mokyklų, atrinktų dalyvauti antrame festivalio – konkurso „Knygų pelėda“ etape.

Finalinis etapas vyko 2014 m lapkričio 28 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre Vilniuje. Konkurse mokyklą atstovavo dešimties mokinių grupė bei mokytoja Gintarė Vinciūnienė ir pavaduotoja ugdymui Jolita Skeirienė. Penki komandos nariai pristatė namų darbus – išraiškingai skaitė ištrauką iš  Martos Stirbytės-Valaikienės „ Margiuko Pūkučio užrašai“. Čempionate varžėsi greitojo ir raiškaus skaitymo užduočių ir žinių patikrinimo rungtyse „Protmūšis“, kur pelnė išraiškingiausios komandos apdovanojimą.

Visa mokyklos komanda galėjo dalyvauti iš anksto pasirinktose keramikos ir teatro kūrybinėse dirbtuvėse. Keramikos pamokoje galėjo išbandyti, kaip molis padeda atskleisti knygų herojus, lavinti savo kūrybiškumą. Turėjo galimybę palyginti, kaip kiekvienas skirtingai  perteikia vaizduotėje susikurtus perskaitytų knygų herojų paveikslus. Teatro dirbtuvėse dalyviai kūrė gyvą paveikslą pavaizduodami knygos epizodus, perteikė savo mintis ir išgyvenimus judesiu, gilinosi į veikėjų charakterius. Gauta ir pasidalinta patirtis įkvėps naujoms veikloms ir projektams.

Mokiniai gavo ir dovanų – už aktyvų dalyvavimą mokiniai pelnė knygų skaitymo konkurso „Knygų pelėda“ pažymą, knygas, o mokyklą atstovavę mokiniai tapo respublikinio knygų skaitymo festivalio – konkurso „Knygų pelėda“ išraiškingiausia komanda.

Pristatymas įkeltas į portalą YouTube:

 http://youtu.be/BTRla7rXI7U

Parengė direktorė Birutė Prasauskienė

Skip to content