Menu Close

Saugaus eismo pamokėlė sankryžoje

Kaip ir kasmet saugaus eismo organizatorė mokykloje mokytoja Nijolė Gansiauskienė pastebėjo, kad atėjus rugsėjui, mokslo metų pradžioje suaugusieji turėtų suvokti, jog labai svarbu parengti vaikus saugiai elgtis kelyje. Nuo mažens vaikams būtina įskiepyti supratimą apie tinkamą elgesį kelyje ir atsakomybę už savo veiksmus. Kartu vaikams turi būti suprantamai paaiškinamos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės. Be to, vaikams geriausias pavyzdys – pačių suaugusiųjų tinkamas elgesys. Todėl pirmokėlius kartu su Jonavos policijos komisariato vyresniuoju specialistu Remigijumi Zdanevičiumi išvedėme į gatvę, kur mokėmės ir pakartojome kaip pereiti važiuojamąją kelio dalį, parodėme kaip elgtis šviesoforu reguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, pažymėtoje tik kelio ženklais, sankryžoje.

Pradinių klasių moksleiviams, pirmokams, pirmosiomis mokslo metų dienomis tėveliai turi parinkti saugų maršrutą į mokyklą ir atgal iš jos į namus. Mokslo metų pradžioje kartu su vaiku juo būtina keletą kartų nueiti, – kalbėjo mokytoja Nijolė Gansiauskienė.

Atkreipėme dėmesį, kaip elgtis kelyje.
1. Kelyje niekada neskubėti – elgtis ramiai, būti atidžiam (nežiopsoti).
2. Jei nespėjai pereiti kelio (gatvės), nebėgti. Sustoti saugumo salelėje ir palaukti kol pravažiuos transporto priemonės.
3. Užmiestyje kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu eiti tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį (t. y. kairiąja puse).
4. Nebėgti į kelią (gatvę) iš už stovinčios transporto priemonės priekio (ar galo), kitos kliūties, kuri užstoja matymo zoną – gali pakliūti po kitos važiuojančios transporto priemonės ratais!!!
5. Niekada kelyje ar arti kelio nežaisti – tai pavojinga!!!
6. Jei dega raudonas šviesoforo signalas – eiti ir važiuoti draudžiama.
7. Visada įsitikinti savo saugumu pačiam. Nesekti aklai kitais. Daugiau pasitikėti savimi ir galvoti savo galva.

Keletas patarimų tėvams, suaugusiesiems:
1. Einant per kelią vaiką laikyti už rankos.
2. Nepalikti vaikų be priežiūros arti kelio (gatvės).
3. Tamsiuoju paros metu naudoti atšvaitus ar kitą šviesą atspindintį elementą (vaikui atšvaitą tinkamai prisegti prie drabužių, kuprinės).
4. Sėdus į automobilį (ir vairuotojui, ir keleiviams), užsisegti saugos diržą.
5. Žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse.
6. Vyresni kaip 3 metų autobusų keleiviai privalo naudotis įrengtomis prisegimo sistemomis.

Parengė saugaus eismo organizatorė Nijolė Gansiauskienė

Skip to content