Menu Close

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Jonavos pradinėje mokykloje

Lapkričio 9–15 dienomis Jonavos pradinė mokykla dalyvavo Šiaurės šalių  bibliotekų savaitėje, kurią organizavo Asociacijų Norden Sąjunga. Šių metų tema – draugystė Šiaurės šalyse. Savaitės metu mokiniai buvo kviečiami domėtis Šiaurės šalimis, skaityti jų rašytojų kūrinius, kalbėti apie draugystę, jos įvairovę, raginami būti draugiškiems, mandagiems dalyvaujant bendroje veikloje.

Į garsinio skaitymo renginį ką tik iškeptais vafliais kvepiančioje bibliotekoje šiemet atvyko 3b klasės mokiniai (mokytoja Ilma Budnikienė). Vaikai prie originalių rudeninių žvakidžių skaitė ištrauką iš norvegų rašytojos Maria‘s Parr knygos „Vaffelhjerte“ (Vaflinė širdelė“), aptarė ištraukoje aprašytus įvykius, kurie tapo pagrindinių knygos veikėjų devynmečių Trilės ir Lenos draugystės pradžia. Paskui mokiniai lėlėmis, pagamintomis iš ledų pagaliukų, improvizavo įvairias vaikiškos draugystės situacijas, bandė taikiai išspręsti suvaidintus konfliktus. Renginio pabaigoje bibliotekininkė mokiniams įteikė projekto organizatorių dovanotus atvirlaiškius bei pavaišino gardžiomis vaflinėmis širdelėmis.

Glaudaus bendradarbiavimo ir savitarpio supratimo prireikė 3a klasės mokiniams (mokytoją pavadavo bibliotekininkė Lilija Grigėnienė) kuriant bendrą klasės draugų pomėgių, dabarties ir ateities svajonių koliažą. Kiekvienas vaikas reklaminiuose bukletuose, žurnaluose ieškojo burtų keliu ištraukto klasioko pomėgius atitinkančius paveikslėlius, juos dėliojo ir komponavo į bendrą klasės darbą.

4a (mokytoja Gintarė Vinciūnienė) ir 4d (mokytoja Nijolė Gansiauskienė) klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalis. Komandų nariai atsakymų į viktorinos klausimus ieškojo knygose, žemėlapiuose, internete. Jiems teko įveikti daug informacijos paieškos sunkumų nardant po begalines interneto platybes.

Projekte dalyvavo ir 4c klasės mokiniai (mokytoja Inga Osauskienė), kurie piešė save ir savo draugą, Ištraukas iš Šiaurės šalių rašytojų kūrinių skaitė ir aptarinėjo 4d, 2a klasės mokiniai (mokytoja Jolita Skulčiuvienė), o mažiausieji – 1b klasės mokinukai (mokytoja Daiva Puišienė) žiūrėjo animacinį filmuką apie Mažylį ir Karlsoną bei spalvino pagrindinių veikėjų paveikslėlius.

Neliko nuošaly ir nuolatiniai bibliotekos renginių dalyviai – jaunieji literatai (vadovė Olga Šarapajeva). Jie žaismingai inscenizavo Maria‘s Parr knygos „Vaffelhjerte“ ištraukėlę, piešė vaflines širdeles, žaidė smagius žaidimus, vaišinosi sausainiais.

Šiaurės šalių  bibliotekų savaitės metu mokiniai, dalyvaudami įvairialypėje veikloje, stengėsi glaudžiai bendradarbiauti ir kartu pasiekti užsibrėžtų tikslų. Belieka tikėtis, kad jų draugystė tapo dar akivaizdesnė ir tvirtesnė.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

Skip to content