Menu Close

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Jonavos pradinėje mokykloje

Lapkričio 14–20 dienomis mūsų mokykloje vyko tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurios šių metų tema „Ateitis Šiaurės šalyse“.

Lapkričio 14 dieną 9.00 val. mokyklos bibliotekos duris pravėrė 1c klasės mokiniai kartu su mokytoja Inga Osauskiene. Pritemdytoje bibliotekoje mokiniai įžiebė žibalinę lempą ir taip simboliškai paskelbė „Šviesos ir knygos šventės“ pradžią. Šiais metais projekto dalyviai klausėsi norvegų rašytojo Stiano Hūlės (Stian Hole) knygelės „Garmano vasara“ balsu skaitomo teksto. Gausias knygelės iliustracijas mažieji klausytojai stebėjo projektoriaus pagalba. Po skaitymų pirmokai vardijo pagrindinius perskaitytos istorijos veikėjus, atkartojo siužetą, aiškinosi knygos herojus apėmusias baimes ir rūpesčius dėl ateities. Šventės pabaigoje bibliotekininkė padėkojo mokiniams ir mokytojai už bendradarbiavimą ir įteikė projekto organizatorės asociacijos Norden dovanotus atvirlaiškius.

Prie Šiaurės šalių bibliotekų savaitės prijungė ir mokyklos jaunieji literatai su vadove Olga Šarapajeva. Bibliotekininkė vaikams pristatė šių metų temos plakatą, kurį sukūrė suomių iliustratorius Ville Tietäväinen. Mažieji kūrėjai tyrinėjo plakate pavaizduotus objektus ir bandė išsiaiškinti jų simbolinę prasmę, klausėsi knygelės „Garmano vasara“ skaitomo teksto, prisiminė savo nerimą ir baimes, kuomet pirmą kartą ruošėsi eiti į mokyklą. Dabartinę savo nuotaiką ir įspūdžius, patirtus mokykloje vaikai perteikė piešdami nuotaikingus „veidukus“.

3a klasės mokininiai (mokytoja Jolita Skulčiuvienė) bibliotekoje vykdė smagias ir judrias užduotis: pasitelkę įvairias informacijos paieškos priemones ieškojo ir spalvino Šiaurės šalių ir joms priklausančių salų bei Baltijos valstybių vėliavas, rūšiavo parodų lentynoje įkurdintas skandinaviškas knygas pagal valstybes ir iš jų statė bokštus. Aukščiausiu knygų bokštu tapo švedų vaikų rašytojų knygos, kurių daugumą sudarė Astridos Lindgren knygos. Galiausiai bokštai sugriuvo, o iš knygų trečiokai sukonstravo laivą.

Ketvirtokai (mokytoja Ilma Budnikienė) buvo pakviesti Power Point programa paruošti pristatymus apie Šiaurės šalis. Susiskirstę į grupeles vaikai ieškojo informacijos, nuotraukų, įdomių faktų apie Šiaurės šalis, kūrė skaidres. Darbo pristatymas vyko bibliotekoje. Pirmą kartą su Power Point programa dirbantiems mokiniams pavyko puikiai susidoroti su užduotimi, ir jie liko patenkinti savo darbo vaisiais.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje dalyvavę mokiniai patyrė daug džiugių literatūrinių akimirkų, įgijo naujų žinių, noriai bendravo ir bendradarbiavo vieni su kitais.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

Skip to content