Menu Close

Šiaurės šalių literatūros /Nordisk litteraturuge savaitė

Lapkričio 15–19 dienomis mokyklos bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tikslai yra populiarinti skaitymą, Šiaurės šalių literatūrą, kultūrą, bei gerinti mokinių skaitymo gebėjimus. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė pakvietė skaitytojus į garsinius knygų skaitymus svajonių ir ilgesio tema Šių metų skaitymams parinktos knygos iš Alandų salų, siekiant prisidėti prie regiono autonomijos šimtmečio paminėjimo.

Lapkričio 15 dieną 2a klasės mokinius mokyklos bibliotekoje pasitiko paslaptinga prieblanda ir žvakelių šviesomis apšviesta stalo dekoracija – vandenynas, kuriame laivelis su mergina ir vaikinu, akmenukai, kriauklės su perlais ir daugybė vandens gyventojų. Tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė prasidėjo ištraukos iš suomių rašytojos Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ garsiniu skaitymu. Analizuodami teksto siužetą, vaikai suprato, kad stalo dekoracija yra perskaityto teksto iliustracija. Mokiniai svarstė, kokia galėtų būti perlų ieškotojos svajonė, patys mielai dalijosi savo svajonėmis ir lūkesčiais.

Lapkričio 19 dieną pailgintos grupės pirmokai Europos žemėlapyje ieškojo Šiaurės šalių ir matavo jų atstumus iki Lietuvos. Vaikai žiūrėjo senosios animacijos filmuką „Saulės grūdelis“,  kalbėjosi apie perlų kilmę, iš baltojo šokolado gaminosi perlus ir juos gardžiai valgė.

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vykdyta veikla dalyviams suteikė pažinimo džiaugsmą, dovanojo daug puikių emocijų, įspūdžių, atradimų.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

Skip to content