Menu Close

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Spalio 1-31 dienomis mokyklos bibliotekoje vyko Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekų projektas „Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo“, kurio iniciatorius yra Tarptautinė mokyklų bibliotekininkų asociacija IASL (International Association of Shool Librarianship). 2023 metų tema: „Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė“.

Mokyklos mokiniai tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį paminėjo kūrybiškai ir įdomiai. Anglų kalbos būrelio „Hello“ nariai kartu su anglų kalbos mokytoja J. Galackaite dalyvavo knygų skirtukų mainų projekte, kuriame keitėsi rankų darbo knygų skirtukais su įvairių šalių mokiniais.

Ketvirtų klasių mokinių veikla buvo susieta su vokiečių rašytojo Otfrydo Proislerio 100-ųjų gimimo metinių paminėjimu. 4a klasės mokiniams (mokytoja D. Gružauskaitė) pristatyta rašytojo knyga „Ponas Klingzoras truputį mokėjo burti“. Tai išmonės, humoro, gerumo nestokojantis pasakojimas apie mokyklą, mokinius ir jų mokytoją, kuris mokėjo burti. Knygos įkvėpti mokiniai sukūrė istorijas apie savo burti mokančią mokytoją. Rašinėlių tekstą rinko ir iliustracijas piešė kompiuterių pagalba.

4b klasės mokiniai (mokytoja V. Šimonytė) susidomėjo O. Proislerio knyga „Vaiduokliukas“. Tai istorija apie vaiduokliuką, kuris svajojo išvysti dienos šviesą ir, svajonei išsipildžius, galėjo vaidentis ir dieną, ir naktį. Vaikai sukūrė įdomią knygos prezentaciją: lankstė didelį žaislą „Diena-naktis“, į kurį įrašė pagrindinius knygos elementus, citatas iš knygos, nupiešė iliustracijas. Didžiausias iššūkis ketvirtokams buvo išlankstyti lankstinį, nes daugeliui jų tas darbas buvo naujiena.

Noriu padėkoti mokytojoms ir mokiniams, kurie prisijungė prie Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekų projekto „Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo“, bendravo ir bendradarbiavo su mokyklos biblioteka, kūrybiškai ir įdomiai realizavo savo idėjas.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

 

 

 

 

Skip to content