Menu Close

Svarbi ministerijos informacija

DĖL UGDYMO PROCESO IR DARBO ORGANIZAVIMO ASMENIMS, KURIE LANKĖSI KINIJOJE IR ŠIAURĖS ITALIJOJE

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvetgdama į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) skelbiamą informaciją, informuoja, kad Europos regione sparčiai didėja naujojo koronaviruso (SARS-CoV-2) sukeliamos užkrečiamosios ligos (COVID-19) atvejų. Vadovaujantis 2020 m. vasario 24 d. ECDC duomenimis, Europos Sąjungai (toliau – ES) ar Europos ekonominei erdvei (toliau – EEE) priklausančiose šalyse ir Jungtinėje Karalystėje nustatyti 178 ligos atvejai, 74 proc. atvejų yra registruoti Italijos Respublikoje. Padidėjęs nustatytų atvejų skaičius už Kinijos Liaudies Respublikos ribų bei didėjantis šalių, kuriose registruojami COVID-19 plitimas, skaičius didina galimą infekcijos įvežimo riziką į kitas ES ar EEE priklausančias šalis.

Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras, organizuodamas prevencijos ir kontrolės priemones bei atsižvelgdamas į nepalankią naujojo koronaviruso epidemiologinę situaciją Šiaurės Italijoje, 2020 m. vasario 24 d. papildė COVID-19 įtariamo atvejo apibrėžimą, prie epidemiologinių kriterijų įtraukdamas keliavimą Šiaurės Italijos regione (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai).

Atsižvelgdami į tai, prašome Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ir savivaldybių administracijas išplatinti informaciją švietimo ir ugdymo įstaigoms, kad asmenys, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos turėtų likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Pajutus į gripą panašius simptomus tokie asmenys nedelsiant turi skambminti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112. Tuo laikotarpiu švietimo ir ugdymo ištaigų vadovų prašoma suteikti galimybes mokiniams, kurie neseniai lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu, o darbuotojams suteikti galimybes dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą. Šiame regione keliavę asmenys turėtų užpildyti anketą ir sekti rekomendacijas šioje nuorodoje: nvsc.lrv.lt/COVID-19.

Viceministras Algirdas Šešelgis

 

Skip to content