Menu Close

Tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė komisija ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau septynioliktus metus iš eilės inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Kasmet šioje akcijoje dalyvaujame ir mes, todėl lapkričio 18 dieną Jonavos pradinėje mokykloje buvo organizuojama tolerancijos diena.

Šiais metais tolerancijos dienos simbolis – tolerancijos švyturys – kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius, ar įsitikinimus. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą, nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Mūsų mokyklos mokiniai, kartu su mokytojomis, visą savaitę atsakingai ir kruopščiai ruošėsi tolerancijos dienai – piešdami, gamindami tolerancijos švyturius, kuriuos vėliau pristatė mokyklos bendruomenei. Su Mokiniais, tolerancijos tema, diskutavo mokyklos socialinė pedagogė bei klasių mokytojos. Mokiniai turėjo galimybę aptarti nepakantumo, netolerancijos pavyzdžius mūsų istorijoje, pačioje visuomenėje, pasakyti savo pastebėjimus, įžvalgas tolerancijos tema.

Renginį vainikavo, visą mokyklos bendruomenę suvienijo bendra daina „Draugai“. Nuostabūs ir žaismingi mokinių darbeliai – tolerancijos švyturiai papuošė pirmo aukšto mokyklos fojė.

Ačiū visiems, kurie padėjo organizuoti Tarptautinę tolerancijos dieną.

Visi mes esame skirtingi.

Vieni savy nešioja nerimą, vienatvę, kiti – šilumą ir juoką…

Nenusigręžkime nuo to, kuriam mūsų žemėje gyventi sunkiau.

Apkabinkime vienas kitą.

 

Ginta Judenienė, socialinė pedagogė

Skip to content