Menu Close

Tarptautinis E-twinning projektas “Internet Mind Map” (“Internetinis Minčių Žemėlapis”)

2017 m. vasario 7 d. visoje Europoje buvo minima Saugesnio interneto diena. Dienos šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“ (angl. „Be the change: Unite for a better internet“). Šiais metais tai buvo 14-oji Tarptautinė saugesnio interneto diena. Jai paminėti mokyklos bibliotekininkė L. Grigėnienė, 3a klasės mokytoja J. Skulčiuvienė ir neformaliojo anglų k. ugdymo užsiėmimų „Hello“ vadovė J. Galackaitė prisijungė prie tarptautinio E-twinning projekto “Internet Mind Map” (“Internetinis Minčių Žemėlapis”) bei kartu su mokiniais vykdė šiai dienai paminėti skirtas veiklas. Projekte dalyvavo apie100 mokyklų iš 8 užsienio šalių, tokių kaip Kipras, Turkija, Italija, Rumunija, Bosnija ir  Hercegovina, Latvija ir Serbija.

Saugesnio interneto dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į interneto saugumo problemas ir visame pasaulyje skatinti dalyvavimą su saugesniu internetu susijusiose veiklose, siekti, jog internetas visiems taptų saugesne ir geresne vieta, ypač vaikams ir jaunimui. Dirbdami kompiuteriu internete galime ne tik naudotis neaprėpiamu informacijos kiekiu, bet ir susidurti su jame egzistuojančiais pavojais.

3a klasėje mokyklos bibliotekininkė supažindino mokinius su  interneto svetaine interaktyviajam  saugaus interneto testui „Ar tikrai internete esi saugus?” atlikti bei pasitikrinti, ar moka saugiai elgtis virtualioje erdvėje. Mokiniai išgirdo svarbiausius patarimus apie saugų naršymą internete, susipažino su projekto simboliais: plačias galimybes simbolizuojančia ranka, kuria galima vartyti interneto puslapį, bei projekto „Saugesnis internetas“ ženklu– meškiuku, mylimu ir patikimu laimingos vaikystės draugu.

Kartu su klasės mokytoja J. Skulčiuviene 3a klasės mokiniai aiškinosi situacijas, su kuriomis jie gali susidurti naršydami internete, dalijosi  savo gyvenimiškąja patirtimi, skaitė lankstinuke esančią informaciją, kaip  tinkamai elgtis bendraujant internete. Vėliau bibliotekoje mokinių laukė praktinė užduotis – savo piešiniuose pavaizduoti galimus pavojus virtualioje erdvėje ir būdus, kaip jų išvengti.

Neformaliojo anglų k. ugdymo užsiėmimus “Hello” lankantys 3a ir 3b klasių mokiniai (M. Lankelis, N. Grinskis, K.Karkalaitė, M. Sviščevskis, E. Račkauskis ir  M. Tauginaitė)  kūrė savo minčių žemėlapius, kuriuose atskleidė interneto naudą ir žalą. Džiaugiamės dalyvavusiais mokiniais ir sėkmingu mokyklos kolegų bendradarbiavimu.

Anglų k. mokytoja Jurgita Galackaitė

Skip to content