Menu Close

Tolerancijos mėnuo

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Ji minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją.

Siekiant paminėti tolerancijos dieną, mažinti patyčias ir skatinti mokinių draugiškus tarpusavio santykius, visą lapkričio mėnesį buvo vykdomos su tolerancijos ugdymu susijusios veiklos. Mokyklos socialinė pedagogė 1-4 klasių mokiniams vedė klasės valandėles, kurių metu mokiniai susipažino su tolerancijos sąvoka, suprato ką ji reiškia, sužinojo, kada švenčiama Tarptautinė tolerancijos diena, sužinojo 3-5 tolerantiško žmogaus savybes. Taip pat mokiniai dalyvavo akcijoje „Tolerancijos paštas“, kurios metu rašė padėkos atvirukus savo draugams ir mokytojams. Džiugu, jog spalvingų, ryškių, šiltų žodžių kupinų padėkos atvirukų sulaukė ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir mokyklos administracija, kiti mokyklos darbuotojai. Vaikai suprato, kad padėkoti galima ne tik už draugystę ar išmokytą raidę, bet ir už šypseną, išvėdintą klasę, palaistytas gėles ir kt.

Kasmet tolerancijos diena minima pasirenkant kokį nors simbolį. Šiais metais simboliu tapo Tolerancijos miestas. Mokiniai piešė savo tolerantišką Jonavą. Spalvingiausi, ryškiausi piešiniai buvo išrinkti dalyvauti mokykloje surengtoje „Tolerancijos miestas“ piešinių parodoje.   

Socialinė pedagogė Laura Baltrimavičienė

Skip to content