Menu Close

Tolerancijos savaitė

Mūsų mokykla kiekvienais metais mini tolerancijos dieną. Tolerancijos savaitės renginiai prasidėjo nuo lapkričio 17-22d.

Šiais metais tolerancijos dienos simboliu buvo pasiūlyta knyga.

Mūsų mokykla pasirinko temą – „Mano senelio knyga-išminties vertybių pilna“. Knyga yra nepaprastas daiktas, kurioje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti ir, kaip teigė vienas iš Europos intelektualų, „perskaityta knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą“.

Tad minėdami Tolerancijos dieną siūlėme atkreipti dėmesį į senelių knygas. Per klasių valandas mokytojos organizavo susitikimus su mokinių seneliais, kurie papasakojo savo anūkams ir proanūkiams apie nelengvą senų laikų mokinių dalią, pasidalijo prisiminimais apie savo vaikystę, jų skaitytas knygas, palygino, kad dabar pasaulis yra sparčiai besivystantis ir vaikai nebeįsivaizduoja savo mokslo, kasdienybės be kompiuterių, išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių.

Tolerancijos tema-universali, todėl šia tema buvo diskutuojama įvairiose pamokose  per kūrybinę veiklą-mokiniai kūrė tolerancijos knygutes. Mokykloje buvo surengta senų knygų paroda. Vaikai turėjo galimybę palyginti senąsias knygas su dabartinėmis. 2b klasės mokytoja Ilma Budnikienė kartu su klasės mokiniais pristatė projektą ”Mūsų senolių daiktai“. Mokiniai susipažino su senovine mokymo priemone – grifeline lentele, stebėjo video medžiagą, klausė Rugilės Talalytės deklamuojamo eilėraščio apie senovės mokyklą.

3d klasės mokiniai diskusijos metu nusprendė,  kad „Tolerancija – vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų, mandagiems bei gerbti vienas kitą“. Šia mintimi pasidalijo su visais mokyklos bendruomenės nariais.

 Parengė vyresnioji socialinė pedagogė Jolita Skeirienė

Skip to content