Menu Close

Vaikų vasaros poilsio stovykla “Įgūdžių žiedas”

Šių metų birželio 10 – 21 dienomis Jonavos pradinėje mokykloje vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“. Mažieji stovyklautojai dvi savaites buvo užimti įdomia ir prasminga veikla

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo neįprastai ir suteikė stovyklautojams daug neišdildomų įspūdžių. Aplankėme Arklio muziejų, Anykščių r. Dalyvavome edukacinėje programoje „Sviesto ir sūrio gamyba“. Vaikams buvo suteikta galimybė patiems „mušti“ sviestą, slėgti sūrį, stebėti procesą bei džiaugtis galutiniu rezultatu. Po edukacinės programos vaikams buvo organizuojamos vaišės, įvairūs žaidimai lauke, kuriuos žaidė mūsų senoliai. Muziejuje susipažinome su įvairiais amatais. Po to aplankėme ir Medžių lajų taką, grožėjomės Anykščių r. panorama.

Stovyklos metu netruko įvairiausių veiklų. Vaikai, kartu su mokytojomis, atliko įvairius gamtamokslinius bandymus. Jų metu vaikai sužinojo apie vandens savybes, stebėjo, kaip vanduo juda vandens indais bei kaip vanduo nusidažo įvairiomis spalvomis. Vaikams buvo suteikta galimybė patiems savarankiškai eksperimentuoti, stebėti įvairias chemines reakcijas, daryti išvadas.

Mokiniai visas dvi savaites ne tik mokėsi, bet ir žaidė įvairius judriuosius žaidimus, dainavo, šoko bei meditavo. Programos metu svečiavosi Jonavos karate klubas „Kumite“, kuris demonstravo programos dalyviams įvairius dziudo gynybos judesius. Vaikai susipažino su „karate“ technika bei turėjo galimybę pamatyti „gyvai“ ir patys išbandyti įvairių dziudo gynybos judesių. Ačiū karate klubo „Kumite“ treneriui Valdui Braslauskui ir klubo dziudo nariams už įdomų pasirodymą.

Taip pat lankėmės Jonavos r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Rimkų skyriuje. Dvi šaunios, vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės, supažindino vaikus su bibliotekininko profesija, vaikai sužinojo, kaip rūšiuojamos knygutės. Veiklos metu vaikai skaitė knygutes, žiūrėjo filmukus, susipažino su bibliotekos gyventojais – triušiuku ir jūros kiaulyte.

Itin didelis dėmesys buvo skiriamas įvairiems vaidmenų žaidimams, emocijų raiškai. Mažieji, vadovaujami mokytojų, kūrė „Teatrą be pasakų“, vėliau savo meninius gebėjimus pademonstravo mokyklos bendruomenei. Taip pat vyko Turizmo diena. Jos metu vaikai, kartu su pedagogais, kūrė laužą gamtoje, žaidė įvairius žaidimus. Šio užsiėmimo rezultatas – ant laužo keptos skanios dešrelės.

Priešpaskutiniąją stovyklos dieną aplankėme vieną įspūdingiausių ir labiausiai lankomų Panevėžio rajono girių turtų – Pašilių stumbryną. Stovyklautojai dalyvavo gamtininko pamokoje apie stumbrus, sužinojo daug įdomios informacijos apie šiuos miško galiūnus. Taip pat turėjo galimybę iš arti pamatyti stumbrus, mažuosius stumbriukus, kurie gimė prieš dvi savaites. Vėliau aplankėme Krekenavos regioninį parką, kuriame patyrėme daug teigiamų emocijų ir įspūdžių.

Deja, birželio 21 dieną stovykla darbą baigė. Oficialiai paskelbtos mokyklos atostogos, nuleista stovyklos vėliava, sudainuotas stovyklos himnas. Puikiai bei turiningai praleidę laiką mokiniai liūdėjo, kai atėjo metas skirtis. Ta proga, visi sugužėjo į mokyklos valgyklą, vaišinosi pyragu bei gaivinosi ledais. Stovyklos vadovai palinkėjo vaikams saugių ir smagių vasaros atostogų.

Ačiū visiems, kurie padėjo organizuoti įdomias ir prasmingas stovyklos veiklas!

Nuoširdus ačiū mūsų stovyklos rėmėjams UAB „Bikuvos“ administracijai ir individualiai Aloyzo Čekavičiaus įmonei „Ekovalitas“. Jūsų dėka, mielieji, vaikai buvo užimti įdomia, prasminga ir turininga veikla vasaros atostogų metu.

Ginta Judenienė, socialinė pedagogė, projekto koordinatorė

 

Skip to content