Menu Close

Viktorina „Ta vingri kalbos gaida“

„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą“. Šiais vieno iš žymiausių lietuvių raštijos kūrėjų Mikalojaus Daukšos žodžiais apie gimtąją kalbą kovo 3 dieną Jonavos pradinėje mokykloje prasidėjo viktorina „Ta vingri kalbos gaida“.

Viktorinos dalyviams trečių klasių mokiniams reikėjo nuspręsti kaip taisyklingai reikia rengtis: kokius drabužius autis, mautis, juostis, rištis, vilktis, o gal užteks visus užsidėti? Sprendžiant antrą užduotį, vaikams teko pasukti galvas, kaip teisingai pabaigti priežodžius. Pasakų žinojimas padėjo trečiokams atlikti trečią užduotį – išspręsti laiptažodį. Ketvirtoji užduotis pareikalavo liežuvio miklumo: viktorinos dalyviams burtų keliu reikėjo ištraukti korteles su pasakų pavadinimais, o paskui apibūdinti parašytus žodžius kitaip, naudojant sinonimus ar kitus žodžius, bet nepasakant parašytų žodžių šaknies.

Kol komisija skaičiavo balus, mokiniai žaidė žaidimą „Linksmieji sakinukai“. Smagus žaidimas suteikė visiems gerų emocijų ir pakėlė nuotaiką.

Susumavus taškus paaiškėjo, kad pirmą vietą laimėjo 3a klasės mokiniai Smiltė Buožiūtė, Gustina Čerkesaitė ir Andrėja Mečkovskytė (mokytoja O. Černikauskienė). Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, rašikliais ir saldumynais.

Šio renginio galutinė išvada, kurią suprato vaikai – kas skaityti įpras, tas daug naudos knygose ras.

Bibliotekininkė Lilija Grigėnienė

Skip to content