Menu Close

Pažintis su Kristijono Donelaičio kūryba

Šiais metais minimos lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinės

Nedažnas pradinukas yra girdėjęs šio didžio lietuvių poeto pavardę. Todėl gegužės 14 dieną 3a klasės mokiniai (mokytoja Laimutė Vagnerienė) kartu susirinko pakalbėti apie Donelaitį, apie jo kūrybą. Vaikams pažinti žymų lietuvių literatūros klasiką padėjo bibliotekininkė Lilija Grigėnienė. Mokiniai stebėjo Lietuvos televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ vaizdo įrašą, kuriame Gustavas su profesoriumi trumpai papasakojo apie svarbesnius Kristijono Donelaičio gyvenimo ir kūrybos momentus. Vaikai klausėsi aštuoniolikto amžiaus Vakarų Lietuvos būrų kalba parašyto kūrinio „Metai“ ištrauką, įgarsintą aktoriaus Rolando Kazlo.

Smagu sužinoti apie ką nors nauja, bet dar smagiau kažką naujo sukurti patiems. Sekė kūrybinė užduotis: iliustruoti poemos pirmojoje dalyje „Pavasario linksmybės“ aprašytos atbundančios gamtos grožį bei juo besigėrinčius įvairiausius padarus. Darbo užteko visiems mokiniams – vienas piešė besijuokiančią, „šalčių pramones griaunančią“ saulelę, kitas – žmones „vargyt susirinkusias“ blusas ir uodus, trečias – „šilumą giriančias peles ir kurmius“, dar kitas – „tarškinantį snapu“ gandrą. Galiausiai vaikai visus savo piešinėlius sukomponavo dideliame lape: kolektyvinis darbas baigtas!

Bibliotekininkė padėkojo vaikams už jų, anot Donelaičio, „trūsą“ ir padovanojo visiems skirtukus su užrašytomis pirmosiomis „Pavasario linksmybių“ eilutėmis. Tikimės, kad šias eilutes mokiniai įsimins ilgam.

2014-05-19 1 2014-05-19 2 2014-05-19 3 2014-05-19 4

Skip to content